Leden 2013

Medvídek a jeho minulost

30. ledna 2013 v 15:02 | Jane
Ahoj,
Téma týdne je medvídek, takže tady to je...
Proč zrovna medvídek??? pořád mi vrtá hlavou proč to nemůže být třeba křeček nebo kočka, ale proč zrovna medvěd. No mě se medvědi líbí, ale jsou takový... no řekněme jiní, opravdový medvěd je větší a nebezpečnější, má obří tesáky se kterýma by se vám dokázal zarýt pod kůži....brrrr....
Myslím že to není až zas tak špatný nápad, beru to jako lepší, milejší a přátelštější stránku medvěda, v každém je totiž něco dobrého a zas naopak i něco co ostatním leze na nervy...
Já vím že jsou i plyšáci kočky, psi a jiné zvířátka, ale medvídek se stal nejpopulárnějším.
Takže to je všechno co bych k tomu řekla!
A tady máte ještě pár obrázků s naším světaznámým méďou:

Páá, vaše Jane

Přátelství je velice křehká věc!

25. ledna 2013 v 18:23
Můj nejoblíbenější citát a je vážně pravdivý!

Kotě a klavír :)

22. ledna 2013 v 18:33 | Coco

Zima

20. ledna 2013 v 18:19
Zima je nádherné roční období,ale už jí mám plné zuby.A co vy?
Spravedlnost vítězí

20. ledna 2013 v 15:41
Takže jak jsem psala v mém minulém článku o Angličtině ,tak jsem vyhrála.
Šla jsem za paní učitelkou docela jsem se bála .Ale nakonec jsem to nevzdala a šla jsem.Došla jsem do kabinetu a vše vysvětlila paní učitelce.Chvíli jsem si myslela ,že je to beznadějné,protože na mě začala vytahovat argumenty,ktere svědčily o porážce.Ale nakonec usoudila ,že to není fér a další den jsem psala závěrečný test.Byl dost těžký,ale naštěstí jsem ho věděla.Paní učitelka mě celou dobu napínala ,co jsem dostala.Nakonec si mě pozvala do kabinetu a tam mi řekla ,že mám za 1.
Byla jsem velice ráda ,že mi dá jedničku.A na tomhle případě jsem si ověřila přísloví:"Líná huba ,předchátí smůla".

jane aneb o mě

16. ledna 2013 v 23:21 | jane |  Něco o redaktorkách
Ahoj něco bych o sobě měla říct i já-jane-jedna z redaktorek tady na back to my world...
Pochopitelně moc ráda bloguji, ale i píšu romantické básně a fantasy povídky.
Jsem jedním slovem cholerik...
Můj vymyšlený svět je mi bližší než ten skutečný .
Nejčastěji sem budu psát receze- jak knih tak hororů.
Je mi velkou čestí psát právě pro tento blog, moc si toho vážím. Momentálně píšu pro dva blogy, jeden
ale jen můj vlastní kde píšu pouze já sama.
Moc ráda čtu, kreslí, fotím, básním a poslouchám i hraji hudbu.(hraju na klavír, stejně jako coco
jen ne tak dloho...)
Špatně se mi usíná ale rozhodně se nebojím tmy, právě naopak...tmu mám ráda, ani nevím proč ale přijde mi tajemná a má to své jisté kouzlo...
Nesnáším když se ve filmu nějáký démon nebo cokoliv jiného vtělí do člověka, přijde mi to strašně....divné, no neřekla bych divné...musím přiznat barvu....je až děsivé když si nějáká nestvůra přivlastní něčí tělo....brrrrrrrr.Miluju vůni svíček....ale to asi téměř všichni....Miluju Vintage a někdy bych chtěla doopravdy zažít život v dávné době, když nepočítám nemoci včetně moru které se dřív vyskytovaly....
Jsem dosti zvláštní bytost jak ste jistě pochopily z toho co jsem vàm právě řekla (napsala)
ale jsem to prostě já a s tím už nikdo nic nenadělá ...Moc si vážím všech mých přátel a své rodiny.To je vše co bych o sobě na úvod řekla loučí se svámi vaše Jane :

Život je jeden nekonečný boj

16. ledna 2013 v 18:06
Už jsem si celkem zvykla ,ze mnoho věcí na světě není fér.Ale co se mi dnes stalo mi vážně ublížilo.Takže začnu od začátku

Všichni studenti víme ,že právě ted máme písemkové nebo zkouškové období.Mně celkem vše vychazí dobře.Ale ,co se stalo dnes to se vážně nedělá.Mám velice ráda Angličtinu .Patří do mých nejoblíbenějších předmětů.jenže tenhle rok jsme dostli novou učitelkuJe nážně dost přísná .Ze začátku jsem se jí trošičku bála ,ale ted už ne.Hodně se v angličtině snažím ,neustále se hlásím a dávám pozor.No pravda je ,že jsem dostala z testů jen pár dvojek.Nenávidím dvojky,ale co se dá dělat.Ale více mi převažují jedničky.Dnes nám říkala učitelka ,co nám vychází na vysvědčení.Já jsem si říkala ,že určitě jednička,protože jdu na anglickou olympiádu a známky zrovna špatné nemám.Najednou řekla paní učitlka mé jméno.Já jsem v tom okamžiku hned zpozorněla.Najednou jsem uslyšela to nejhorší slovo ,které nenávídím:"Máš na vysvědčení dvojku".Podívala jsem se na ni nechápajícím pohledem a začaly se mi do očí hnát slzy,prtože vím ,že mi dost ukřivdila.
Hnedka jsem si vypočítala průměr a vyšlo mi 1.4.Já vím ,že Matiku moc neovládám ,ale zaokrouhlování vím.A měla by to být 1.Jsem šíleně naštvaná a rozhodně to takhle nenechám a budu bojovat o spravedlnost.A rozhodla jsem se jít zítra za paní učitelkou,aby mi vysvětlila ,co jí vadí.
Souhlasíte se mnou ,že je to podraz?

Neuvěřitelný příběh mého kocourka Flíčka

15. ledna 2013 v 16:54 | coco
Mám hodně ráda zvířátka.Už když jsem byla malá,tak jsme museli mít doma zvířátka.
první byl jezevčík jménem Zorinka.Pak jsme měli želvu jménem Leontýnka a Osmáka Degu Filípka.V současné době máme labradorku jménem Airis,kterou jsme dali mé tetě ,protože u nás není na tak velkého psa místo.A doma máme králíčka jménem Fidinka a nově jsme si pořídíli yorkšíra jménem Ellis.Jedno zvířátko je pro mě největším hrdinou a to je můj kocourek Flíček.
Flíček je hnědě zbarvený s bílými fleky a na levém boku má černý flíček.Když byl ještě malé kotatko ,tak rad býval na okně.Tam se mu velice líbilo.Jenže jednoho slunečného rána z okna vypadl.Ze 3.patra do 1.na balon.To byl jeho úplně první pád.
No a tak šly roky a kocourek nám onemocněl.Nemohl na záchod a měl v močovém měchýři kámen,který vůbec nešel prorazit.A milému Flíčkovi museli udělat plastiku.Měl další komlikace a vypadalo to ,že umře naštěstí se tak nestlo a přežil.
Ale nedávno onemocněl znova .Je mu 8 let.Nemohl opět na záchod a ta bylo vážně špatné.Dali jsme ho do jedné dobré ordinace ,kde se o něho starali.Dávali mu kapačky a různé léky.Přišli na to ,že Fliček má v ledvinách kameny.A bez ledvin se nedá žít.Přišli jsme na to ,že z nás v té ordinaci berou jen peníze a Flíčkův stav je stále stejný.Jeden den volala doktorka mámě a normálně aniž by jí vše vysvětlila trochu srozumitelně a citlivěji,tak jí řekla utratit.A tohle se vážně tímhle způsobem neříká.Jo a jestli si ho tam má už rovnou utratit nebo jestli se s ním chceme rozloučit.Máma se tak naštvala ,že jsme si vzali kocourka domů a dali ho na veterinu ,kde víme sice ,ze je to dost drahé,ale v situaci když jde o život,tak o peníze vůbec nejde.No a tam mu udělali znova plastiku a dali nám ho domů.Ale to neměli dělat viděla jsem to nejhorší ,co jsem mohla.
V jeden blbý den Flíček nejedl a nepil ,což je u kočky hodně špatné.A když nejí a nepije ,tak nechodí ani na záchod.Šplíchala jsem mu vodu.Dala jsme ho na záchod a Flíček se pozvracel a vyzvracel i krev.Dala jsem ho do vany,vůbec se nehýbal a už mu nefungovaly ani nohy.Doslova umíral před mýma vlastníma očima.Bylo to važně hrozné a nikomu bych tohle nepřála ,aby viděl svoje zvíře umírat.No a tak ten večer jsme s ním jeli na veterinu s tou myšlenku ,že už ho nikdy neuvidíme.Tam nám řekli ,že je v posledním tažení,že je silně podchlazený a má dehidrataci vysokého stupně.V ten večer byl na JIP .Tam měla službu jedna doktorka ,která mu dala trnsfuzi a tím ho zachránila.Zjistili ,že má málo červených krvinek a to může způsobit udušení.A zjistili jsme ,že má selhávání ledvin.Netrvalo to dlouho a Flíčka jsme si vzali domů.Jezdíme do Bohunic na nějaké léčení a Flíček přibírá a je jako by mu nikdy nic nebylo.
Je to ten největší bojovník ,kterého znám.Mám ho mooooooooooc ráda a nevím ,co bych dělala, kdyby umřel.

Něco bych měla říct o sobě

12. ledna 2013 v 15:19 | coco |  Něco o redaktorkách
Já jsme v blogování úplně nová.Řikala jsem si ,že mít blog musí být super,jenže mě celkem omezuje čas.Ale budu se snažit ho mít víc.A ještě jsem nevěděla o čem psát,ale moje nej kámošky mi pomohly něco vymyslet.
Takže už od malinka jsem zblázněná do hudby.Už od mých čtyř let tancuji,zpívám a hraji na klaíir.Moji rodiče a přátelé mi říkají ,že jsem hudební génius.No já si to moc nemyslím.Ale vážně mám ráda hru na klavír.Byla už jsem i na soutěži a měla několik koncertú.Netrpím trémou.V únoru bych měla hrát v Janáčkově divadle.Je to můj sen a doufám ,že to vyjde.Také tam budu tancovat.
No prostě hudba je můj život.A tak do tahodle blogu budu psát vše ,co se týče hudby.
Ale neumím malovat nebo vše co se týče výtvarné výchovy.No člověk nemúže být nadaný na vše.

Tady je odkaz na skladby ,které ted hraji.
http://www.youtube.com/watch?v=zQME-ChSwNM
http://www.youtube.com/watch?v=kpmE7zZ8d_c
Ghostgirl - vítej na onom světe

11. ledna 2013 v 22:09 | Matylda |  Knihy - recenze
Ahoj!!!!!!!!!!

Kniha Ghostgirl je úspěšná kniha napsaná spisovatelkou z New Yourku. Ziskala si spoustu fanousku po celem svete. Hlavne milovnici hororových povidek si tuto knihu vyslovne zamilují. Trilogie tohoto besceleru vypraví o dívce jménem Charlotte Usherová, která se pravě v prvnim dilu dostane do říše mrtvých a tak se vyplni její strašné příznaky neviditelnosti!¡! Jelikož toho Charlotte v živote moc nedokázala stává se z ní duch a žije teď společne se svými novými spolužáky na její staré středni. Celá tato třída musí dokázat něco vážně dobrého, aby se dostala do další dimenze. Dokaže to ale Charlotte na kterou teď všichni spoléhají?

Tuto knihu se určitě zamilují všichni dospívající čtenářky. Je dojemná i strašidelná. Vypráví o lásce i o nenávisti a o nekonečné síle přátelství!!!!

Vaše Matylda

Oksa Pollocková

10. ledna 2013 v 16:05 | Em |  Knihy - recenze

OKSA POLLOCKOVÁ


ZÁKLADNÍ INFORMACE A MŮJ NÁZOR:

Oksa Pollocková je kniha od francouzských autorek: Anne Plichotové a Cendrine Wolfové. Do češtiny jsou zatím přeloženy tři díly: Vyvolená, Les zbloudilých a Srdce dvou světů, ale myslím, že jich ještě bude víc :-). je to velmi poutavě napsané a mě se to osobně moc líbí :-). Mám doma všechny ty knihy a jsou skvělé!! Prostě se do toho dostanete a už vás to nepustí ani na chvíli. Bude to něco jako vaše droga, kterou neustále potřebujete mít. Vážně :-D. Byla jsem až překvapena, jak rychle jsem to přečetla, nejspíš jsem udělala OR (osobní rekord) :-). Jejtliže se rozhodnete Oksu číst, buďte si jistí, že to není chybný krok. Mohu vám to vážně jen doporučit! Je to skvělá kniha i pro náročné čtenáře.


O ČEM JE KNIHA PRVNÍ?


Okse Pollockové je třináct a připadá si jako úplně obyčejná holka, i když sní o tom, že se stane neohrožrnou bojovnicí nindža. Jednoho dne se však všechno v jejím životě rázem změní. Nedlouho po uspěchaném stěhování z Paříže do Londýna objeví na svém přiše podivné znamení a navic začíná postupně zjišťovat, že má neuvěřitelné magické schopnosti. Svěří se s tím babičce, výstřední Dragomíře, která ji zasvětí do příběhu rodu Pollockových: Dragomíra je vládkyní Edéfie, neviditelné země ukryté někde na zemi, ze které však musela před mnoha lety uprchnout před zlými Felony. Ona i někteří další z Edéfie, takzvaní prchlíci, žijí od té doby roztroušení po celém světě. A od babičky se dovídá i nejpodstatnější: znamení na břuše označilo Oksu za budoucí Edéfie, učinilo z ní vyvolenou. Všechno nasvědčuje tomu, že budoucnost Edéfie závisí právě na Okse. Ale to si uvědomují i jejich všeho schopní nepřátelé. Dokáže jim vzdorovat? Ještě že má kolem sebe své blízké, věrného kamaráda Gustu i řadu fantastických stvoření...


HODNOCENÍ Z INTERNETU (KRÁTKÝ VÝBĚR):
(zdroj: www.jota.cz)

"Třes se, Harry Pottere! Přichází Pollockmánie."
Le Point

"Legenda, která vyvolá tsunami v knihkupectvích."
Le Nouvel Obs

"Uchvacující a tajemný příběh jistě zaujme nejen děti a dospívající čtenáře, ale i dospělé publikum milující pohádky."
Eva Vokůrková, Mfantasy.cz


MOJE HODNOCENÍ:

Tato kniha mě úplně posadila na zadek svou orginalitou a krásným zpracováním, takže mé hodnocení je jednoznačně:

!!!!

Tato kniha má tedy nejvyšší počet bodů a já vám DOPORUČUJU si ji přečíst :-).

To je prozatím vše, zase brzo,
loučí se vaše

EM :-)


Matylda- úvodem

10. ledna 2013 v 16:04 | Matylda |  Něco o redaktorkách
Takže jsem taková normální holka z gymplu, která se docela dobře učí. Mysím, že je se mnou taková přiměřená zábava. Miluju kreslení, vyrábění a hraní volejbalu. Jsem společně se svým týmem vítězka krajského minivolejbalu a českého memoriálu.
Chtěla bych toho v životě dosáhnou docela dost, ale to se mi moc nechce vypisovat. Mezi ty nejlepší patří asi být supr malířka, spisovatelka, volejbalistka, herečka a..........ZUBAŘKA!!!! Ano je to tak a myslete si o tom co chcete. To je pro dnešek vše těšte se na další články jak ode mne tak i od mých spoluredaktorek.

Matylda

Em Ruselova

9. ledna 2013 v 16:18 | Em |  Něco o redaktorkách

EM RUSELOVA- úvodem

Ahoj, Em jsem já a řekla jsem si, že vám sem o sobě něco napíšu :-)
Jsem jen taková normální holka a miluju čtení a psaní. Píšu příběhy- jednorázovky i na pokračování.
Vím, že tento blog se zatím rozjíždí, ale jsem ráda, že pro něj mohu psát.
Mám už jeden blog, ale zatím nebloguju moc dlouho. Tohle je však pro mě velká příležitost :-).
Jednou bych chtěla vydat knihu. Popravdě už na tom docela pracuju, ale to je zatím ve hvězdách.
Jediné, v co doufím, že se vám tu bude líbit. Mé spoluredaktorky jsou úžasné a každá je nadaná na něco jiného. Snad se vám tu bude líbit! Mohu vám jen popřát ať si zde najdete své čtení a tento blog se vám líbí :-).
Články by sem měly přibývat průběžně a rozhodně to nehodláme flákat! Jsme tým :-) a v týmu si lidi pomáhají.

Zase brzo- vaše Em